Які показники впливають на вироблення електроенергії від сонця?

Реклама

Чи придатний клімат України для розвитку сонячної енергетики? Чи достатньо у нас сонячних днів для ефективної роботи сонячних електростанцій? І які показники впливають на вироблення електроенергії від сонця?

Отже, почнемо з того, що головний показник, який береться до уваги — це інсоляція. Інсоляція — це сонячна радіація. Чим вище щільність її потоку, тим більше електричної енергії можна з неї перетворити.

Карта інсоляції Європи. Изображение: cdc-team.com

На малюнку ми може побачити карту інсоляції Європи. Більш теплим кольором позначені місця, де рівень сонячної радіації вище і відповідно вище коефіцієнт її перетворення. Як видно, Україна знаходиться в середній смузі. І середній виробіток на рік на м² становить приблизно як 1100 кВт.

Відмінно, але ні про що не говорить?

Щоб розібратися, приведемо конкретний розрахунок для міста Києва на прикладі сонячних панелей Luxen LNSE-260W Poly. Щомісяця сонце світить під різним кутом і різну кількість часу. І вироблення щомісяця буде різна.

Тому у нас є система розрахунків з використанням знижувальних коефіцієнтів, завдяки якій можна розрахувати вироблення для кожного місяця. Отже візьмемо мінімальний стартовий набір з 2х полікристалічних сонячних панелей Luxen LNSE, потужністю 260 W кожна.

Встановлена ​​потужність складе 480 W, а загальна площа 1,53 м². При розрахунку враховуємо наступні втрати: Втрати через температуру і низької освітленості: 8,7%. Оціночна втрата за рахунок ефекту кутового відображення: 3,2%.

Інші втрати (кабелі, інвертор і т. Д.): 14,0%. Комбіновані втрати фотоелектричної системи: 24,0%. Також враховуємо тривалість світлового дня в кожному з місяців. Зводимо дані в таблицю, і отримуємо вироблення по місяцях, і загальний виробіток за рік.

Загальний виробіток станції на рік складе 461 кВт \ год, враховуючи якісну установку і грамотний вибір місця розташування вашої електростанції.

Для інтересу ми провели розрахунок для сусідніх країн. Застосовуючи все ті ж панелі Luxen LNSE-260W Poly ми отримали б такі результати:

  • Фінляндія, Гельсінкі 445 кВт \ год на рік
  • Естонія, Таллінн 483 кВт \ год на рік
  • Польща, Варшава 503 кВт \ год на рік
  • Німеччина, Берлін 502 кВт \ год на рік
  • Австрія, Відень 554 кВт \ год на рік
  • Франція, Париж 546 кВт \ год на рік
  • Нідерланди, Амстердам 500 кВт \ год на рік
  • Іспанія, Барселона 783 кВт \ год на рік
  • Італія, Рим 768 кВт \ год на рік

Який висновок можна зробити з цих даних?

Інсоляція в Україні приблизно на рівні Німеччини або Польщі. З досвіду наших західних сусідів, розвиток сонячної енергетики в нашому регіоні цілком обгрунтовано. Але звичайно в цілому рівень сонячної радіації у нас досить низький навіть в порівнянні з деякими більш північними країнами Європи.

Навіть в Норвегії річний виробіток електроенергії буде трохи вище за рахунок тривалості полярного дня.На перший погляд досить песимістичний прогноз для відновлюваної енергетики.

Але вихід є! Не варто забувати про вітер. Загальний енергетичний потенціал вітроенергетики в Україні оцінюється приблизно в 1600 МВт потужності. А об’єднання вітрогенераторів і сонячних панелей є самим надійним і ефективним способом видобутку електроенергії від ВДЕ.

Партнерский материал. Текст заметки предоставлен рекламодателем.

Оцените статью
Поделиться с друзьями
Информационный портал, экспертное мнение и опыт
Добавить комментарий

Adblock
detector