Проектуємо і встановлюємо сходи в будинку

Сходи — це конструкція, яка забезпечує «зв’язок» між поверхами в багатоповерховій будівлі, і складається з елементів:

  • сходини;
  • майданчики;
  • огородження сходів, які необхідні для забезпечення безпеки тих, хто спускається або піднімається;
  • поручні, інше.

Який матеріал підходить для сходів?

Залежно від матеріалу, з якого виконана конструкція, сходи поділяються на наступні типи:

  • виготовлена з натуральної деревини;
  • металева;
  • зі скла;
  • керамічна;
  • із залізобетонних конструкцій;
  • кам’яна.

Проектуємо і встановлюємо сходиКожен із зазначених матеріалів має свої переваги та недоліки. Наприклад, найбільш часто для виготовлення конструкцій для пересування між поверхами, особливо, якщо це заміський котедж, використовують натуральне дерево. Головна «перевага» конструкції сходів з дерева (переглянути тут) полягає в тому, що її вкрай просто і легко збирати.

Також в порівнянні зі скляними або керамічними сходами, дерев’яна стоїть на порядок нижче. Але є і «мінуси», а саме: високий ступінь пожежонебезпеки, а також дерево вимагає постійного особливого догляду. Щоб дерев’яні сходи прослужили досить тривалий період часу, їх потрібно обробляти спеціальними речовинами.

Сходи зі скла виглядають цікаво і незвично. Така конструкція немов ширяє в повітрі. Але скляне спорудження підходить не для всіх стилів інтер’єрів. Зазвичай цей матеріал гармонійно виглядає в стилі хай-тек. Головний недолік скляних конструкцій полягає в тому, що вони «тендітні», хоча для сходинок або огорож використовують досить-таки міцне і товсте скло.

А ось залізобетонні сходи або кам’яні — це відмінний варіант для, так званого, зовнішнього підйому, або ж для «зв’язку» між поверхами сучасної житлової багатоповерхівки. Такого роду конструкції є міцними, надійними й характеризуються високою зносостійкістю. Також досить часто на фасаді багатьох будівель можна побачити виконані зі сталі пожежні драбинки.

Практикується і створення сходів з різних матеріалів. Наприклад, сходинки можуть бути дерев’яні або кам’яні, а огорожа та поручні зроблені з металу і дзеркал. Дуже «цінуються» при декорі й ковані елементи.

Класифікація сходів

Акцентуємо увагу, що при будівництві сходів важливий момент на етапі проектування визначитись з типом конструкції. За цією ознакою сходи можуть бути прямі або з поворотом. А за формою сходини — з рівними сходинами, з гвинтовими та інші.

Також сходи можуть мати різний кут нахилу. У міжповерхових конструкцій цей показник дорівнює 30-40°, а в деяких житлових будівлях кут нахилу може досягати 45°.

Конструкція сходів також може бути монолітна або збірна. Величезні бетонні сходи зазвичай виконані з окремих блоків, які виготовляються на спеціалізованому заводі і вже збираються на об’єкті. Деякі ж конструкції сходів вже продаються готовими, їх потрібно тільки встановити, і для цього запрошують досвідчених і кваліфікованих фахівців.

Партнерский материал. Текст заметки предоставлен рекламодателем. 

Оцените статью
Поделиться с друзьями
Информационный портал, экспертное мнение и опыт
Добавить комментарий

Adblock
detector