Архітектурні проекти будинків з дерева від Derevodim

Дерев’яні будівлі у порівнянні зі спорудами із інших матеріалів (цегла, бетон) мають суттєві переваги у строках та складності будівельних робіт. Натомість проекти будинків з дерева значно більш складні, що зумовлено особливостями деревини:

  • Обмежена довжина будівельного матеріалу з дерева — довжина лафету, колоди, профільованого брусу не перевищує шести метрів.
  • Деревина, навіть добре висушена, лишається дуже гігроскопічнім матеріалом, тому у проекті необхідно врахувати неминучі звуження в об’ємі влітку та взимку та розширення під час підвищеної вологості та недостатньої кількості сонця.
  • Необхідність враховувати вразливі місця – кути, де з-за усадки можуть утворюватися щілини.
  • Врахування наслідків безпосередньо усадки, яка спостерігається після того, як складові притруться. При використанні оциліндрованих колод цей ефект помітний більше, ніж при використанні брусів.

Таким чином при проектуванні обов’язково враховувати особливості матеріалу, потреби в забезпечені теплоізоляції, водостійкості, температурних перепадів, необхідної механічної міцності.

Саме тому довіряти створення проекту бажано тільки проектувальникам, які, як Derevodim, спеціалізуються на роботі з деревиною, знають все переваги та вади матеріалу та зможуть оптимально використати все його сильні сторони.

Основа для проектування

Основою для багатьох проектів часто є архітектурний стиль, що має корінням якійсь традиційний тип житла.

Фінський будинок – дуже функціональна житлова конструкція, в якій задачі максимальної теплоізоляції поєднуються з забезпеченням достатньої кількості зручних кімнат та сонячного світла. Типовий матеріал – оциліндрована колода, останнім часом – частіше використовується клеєний брус. Для архітектури характерна мансарда (там розташовані спальні, тому теплоізоляція на високому рівні), обов’язкова веранда.

Канадський будинок – найпростіша та найміцніша конструкція. Відрізняється лаконічністю,декор відсутній. Характерна відсутність підвалу, високі темпи будівництва. Особливість – спеціальна методика з’єднання колод по кутах, що дозволяє повністю уникнути щілин.

Російський стиль в дерев’яному житловому зодчестві. Традиційно зводяться з колод (сьогодні – оциліндрованих), має п’ять стін – чотири зовнішніх та п’ята всередині (вона поділяє будинок на дві нерівні частини: 2/3 житлові, 1\3 поєднання коридору з кухнею. Сьогодні, звичайно, попит на житло більшої площі.

Партнерский материал. Текст заметки предоставлен рекламодателем. 

Оцените статью
Поделиться с друзьями
Информационный портал, экспертное мнение и опыт
Добавить комментарий

Adblock
detector